| Streetboy a întrebat:

Din cand in cand ma doare capul acolo la ceafa si acolo in lateral cum sunt ochii si inima ma mai doare din cand in cand ma simt obosit si cand ma doare capul am ameteli.Si din cand in cand respir foarte greu (sunt baiat) Ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| OanaPissy a răspuns:

Sa sti ca si eu am aceleasi simptome (sunt fata) si nu stiu sigur dar poate e anemie.
Aceasta se creeaza datorita unei alimentatii necorespunzatoare si duce la lipsa de calciu formata de o,, cadere'' de calciu.
Trebuie sa mananci bine si bineinteles ca nu chipsuri, pizza si altele dar iti recomand carnea fiarta(pentru noi, cei mai mofturosi e recomandat pieptul de pui pentru ca are un gust extraordinar)
Multumesc si sper sa te ajute!

| Cronki a răspuns:

Nimeni de pe tpu.ro nu'ti poate spune cauza, toti fac o asociere cu ceva prin ce au trecut ei. Daca persista de ceva timp, recomand sa mergi sa faci niste analize(sange, urina, electrocardio/si/encefalograma). Cauzele ar putea fi multiple: o infectie in corp, dereglari metabolice, toxine etc.
Mergi la medic!

| Aura a răspuns:

Mergi la medic. Poate fi din cauza faptului ca nu te odihnesti indeajuns. Eu am ajuns la Bucuresti cu durerile astea. Cel mai bine e sa mergi la un medic, dar mergi din prima la unul bun. Bafta!

| RUMBURAK a răspuns:

Du-te la doctor.lasa diagnosticurile pe net. fa-ti un bine si mergi la doctor.

| Ambassaderåd a răspuns:

Exact cum e mai jos... fa-ti un control. Niciodata nu stii ce aiwinking...nu e de bine mai ales ca ai probleme in partea cerebelului si la lobiwinking

| georgiana37 a răspuns:

Si la mine s-a intamplat, eu mai simteam la ceafa ca si cum imi bate inima, e din cauza ca faci prea mult efort,. am intrebat pe mult lume.
funda?

| Dăă a răspuns:

Sa nu cumva sa ai spondilozawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sal... sunt total de acord cu ceea ce a scris oanapissy dar vreau să completez cu ceva.
Băieţii care manifestă aceste simptome sunt miopi sau le trebuiesc ochelari pentru miopie. Dar stii... sunt băieţi care stau la PC mai multe ore şi se mai şi joacă (înţelegeţi voi) scăzându-le calcemia... ce duce la ameteli si palpitatii cardiace.
Nu este de neglijat situatia ta... dar cel mai bine ar fi daca ai consulta medicul de familie. tongue Sănătate şi împlinire!

| Inna_3065 a răspuns:

Si eu am avut simptome asemanatoare si am fost la medicul de fam care m-a trimis la oftalmologie. dup ca mi-am fac ochelari si i-am purtat asa cm mi-a spus medicul nu am mai avut dureri de cap si ameteli.ma gandesc ca in cazul tau poate ai stat in curent, sau poate fi un inceput de raceala, cel mai bine e sa te consulte un medic specialist.