| GoodLuck15 a întrebat:

Salut.
De vreo doua zile ma simt foarte rau.Ma simt foarte slabit,ametit,obosit, ma doare capul si ochii si nu prea mai am chef de nimic.
Cum scap de starea asta cat mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Un control la medic ar fi cel mai potrivit. Pot fi diferite cauze, nu numai un inceput de raceală, cum spune Gretta.

| Violleta2022 a răspuns:

Probabil un inceput de gripa/raceala!
Nu poti sa scapi de ea, daca in urmatoarele 2-3 zile nu stai la pat, mancat supe si macaruri usoare, baut ceai cald, vitamina C cate 5-6grame/zi si dormit ca poti de mult, ca te poti recupera rapid.