| Antonies a întrebat:

Din cate stiu daca ai varicocel nu poti face copii? Daca da, dupa ce te operezi poti face? Chiar daca te operezi la o vârstă spre exemplu 25 de ani se rezolva problema?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Prezenta unui vaicocel scade fertilitatea masculina. Insa nu o duce la 0, mai ales daca este unilateral. Operatia, la orice varsta, duce la recuperarea partiala a acesteia. Asadar, poti face copii daca ai varicocel, sansa este ceva mai mica, iar daca te operezi, sansa creste

2 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Problema se rezolva cu operatia si poti face copii.

| Kogaion a răspuns:

Incearca sa intrebi la doctor despre Embolizare, am inteles ca este mult mai eficienta decat operatia si nici nu ai probleme dupa, dureaza cam 1h toata treaba.