| coco_3691 a întrebat:

Sall TPU, am o problema... la testiculul stang pe langa faptul ca este mai lasat dar din cate stiu eu este normal ca un testicul sa fie mai mare la atingere se simte ca si cum niste vene ar fi incalcite, si se vad asa ca niste cheaguri de sange, credeti ca este ceva grav? se poate sa am varicocel? ce credeti? am varsta de 15 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil ai varicocel. Ar trebui sa te duci la un urolog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut
Du-te la doctorul de familie si spune-i care este problema ta.
Sa nu iti fie rusine pentru ca de aceea lucreaza in domeniu si sfatul dat este mult mai sigur.