| Polinco a întrebat:

Din ce cauza ti se fac monturi la degetele mari de la picioare? Ce trebuie sa fac pentru a-mi disparea monturile? Daca imi fac operatie pentru scoaterea monturilor, o sa-mi creasca la loc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| alex495 a răspuns:

Femeile fac monturi cand stau mult pe tocuri, apar la batranete. Si dupa ce te operezi nu o sa mai aiba asa mult timp sa apara. De obicei pe la 50 si de ani apar. Daca se opereaza la 60, nu cred ca o sa mai mearga cu tocuri cui la slujba de duminica.

| kiri11 a răspuns:

Citeste mai multe despre produsul Hallu Motion happy, te poate ajuta happy

| kiri11 a răspuns:

Dispozitivul se bazeaza pe indreptarea prin utilizarea presiunii pe degetul mare. Cu timpul se indreapta happy

| Gadgetry a răspuns:

Bună ziua!
Monturile pot apărea din cauze multiple puteți vedea cauzele aici https://gadgetry.ro/......-la-picior cât și variante de orteze ce vă pot ajuta pe termen lung ca acestea (monturile) să dispară.