| MetisuI a întrebat:

Din ce cauze apar vanataile pe picioare? In afara de lovituri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Din cauza varicelor vene sparte mergi la medic la ortoped.,

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mostenire genetica, ce varsta ai?

| Violleta2022 a răspuns:

Vanataile mai pot apare si din cauza unei leucemii (cancer al sangelui).

| sierra1 a răspuns:

Spargerea vaselor capilare și inundarea țesuturilor: șoc, lipsă elasticitate, insuficienta venoasa, fragilitate date de:

moștenire genetică, fumatul, alcoolul, epilarea cu ceara, statul prelungit in picioare, saunele sau baile fierbinti.

| Flavianadx a răspuns:

Pentru virginei: apar in timpul sexului si provin de la baiat. Fata pe care o placi are? Ghinion, ramai virginel laughing

| Olsen a răspuns:

Trombocitopenie sau boli de ficat.

| Alexnix1 a răspuns:

Varice sau vase de sange sparte. (cauza principală este tensiunea ridicata)