| cupcakeX3 a întrebat:

Cum pot să scap de vânătăile de pe picioare? Am picioare frumoase dar vânătăile pur și simplu le eclipsează total. Îmi apar foarte ușor și nu trec de nici o culoare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Asa vei fi toata viata,si eu am aceeasi problema, ma invinetesc extrem de usor si nici macar nu imi dau seama cand ma lovesc, pentru ca nu e nevoie de o lovitura puternica ca sa stiu de ea, probabil de la mici atingeri care trec neobservate, vanataiele trec cam in 7-8 zile dar apar altele si de aceea ai impresia ca nu trec nicidata, asa suntem noi construite, nu se va modifica asta nici la batranete, obisnuieste-te cu gandul

| Unstopable a răspuns:

Poti sa incepi prin a nu te mai lovi happy

| cupcakeX3 explică (pentru Unstopable):

Asta este și ideea, că NU mă lovesc! Pur și simplu îmi apar vânătăi fără să m lovesc măcar. :/