| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

Din cele cinci rase umane și anume rasa europoidă, rasa ecuatorială, rasa asiato-americană, rasa oceanică, rasa amerindiană, care dintre ele e cea mai puternica ca inteligenta, speranta de viata, fizic, s-au sunt egale intre ele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
26 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cu cat omul sa indepartat de africa cu atat e mai evoluat, din ce am citit am eu pe internet, sunt popoare superioare si inferioare, dar depinde ce inseamna a fi inferior, superior in ce anume? in ce domeniu? ca nu exista popor unde toti indivizi sunt la fel, exista prosti peste tot dar si inteligenti, vorbim de variatie

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru RAY):

Deci pana la urma cele cinci rase sunt egale, nu-i asa.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru RAY):

"Cu cat omul sa indepartat de africa cu atat e mai evoluat" zi tu care popor e asa, oamenii din SUA s-au din Occidenet.

| RAY a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Nu,nu exista egalitate nici macar in familie, ai 3 copii,unul e inteligent, altul e puternic fizic, altul e frumos = bine astea sunt exemple stupide dar iti dai tu seama, de exemplu poporul Roman are un aspect fizic frumos indiferent de sex, sunt femei frumoase si barbati frumosi =nu sunt gay

| RAY a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Cei mai multi care au plecat in USA au fost germanii, englezi,olandezi,spanioli, sclavi africani, in america de sud nu s-a facut mai nimic, acolo sau dus spanioli, portughezi, da macar e samba la putere

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru RAY):

Asa e RAY dar sa iti spun eu ceva, nu mai exista poporul roman (https://www.youtube.com/watch?v=amK9gJfdN0E) exista doar limba romana pentru ca acum e fiecare pentru el pricepi, in viitor o sa ajungem ca lumea Occidentala.

| RAY a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Stiu ca nu exista, suntem doar urmasi celor plecati din africa, sunt diferente de cultura si de la sat la sat da de la popor la popor

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru RAY):

Cand spun America ma refer la continent atat nordul cat si sudul acolo este utopie oameni din toate colturiile lumii care au emigrat cu mult timp in urma pentru ca popoarele din Europa de Vest au colonizat Lumea Noua si au exterminat populatia bastinasa care in prezent este 5%. Zimi tu mai exsta in Europa vreun popor, sa stii ca si noi o sa disparem ca natie, satele copiilariei dispar si raman orasele, profetiile din biblie se vor implini.

| RAY a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Nu dispare

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru RAY):

RAY in viitor nu stiu cand poate peste "100 de ani" nu o sa ma existe nici un popor pe pamant, daca ai vazut filmul "cartea lui eli" pamantul o sa fie distrus lumea o sa fie distrusa nu o sa mai fie nimic, populatia lumii e in crestere poate vom coloniza Luna, Marte, oricum sfarsitul o sa vina uitate la situatia planetei pe net.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru RAY):

"Nu dispare" nu dispare zici, ei bine toate popoarele astea care s-au format pe pamant au un inceput si un sfarsit, ori se vor auto distruge ori se vor contopii deja se intampla GLOBALIZAREA exact profetiile din biblie.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru RAY):

RAY sfarsitul va veni atunci cand comunitatea LGBT va fi in numar mare foarte mare si putini vor lua decizia de a mai face un copil populatia va imbatrani, puscariile vor fi pline, educatia va disparea vom deveni tot mai prosti si mai sensibili la boli, poate ma crezi nebun s-au handicapat dar daca citesti ce am scris si vei sta sa te gandesti la ce a spus Albert Einstein "Doua lucruri sunt infinite, universul si prostia umana, insa nu sunt sigur despre primul."

| RAY a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Parinti tai de unde sunt?

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru RAY):

Suceava comuna Putna amandoi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Vezi ca sunt o gramada de gay pe-aici, sa nu ii superi laughing))))
Dar sunt de acord cu asta cu LGBT-ul.
Fenomenul este asa de mediatizat, mai ales in filme si seriale pentru adolescenti.
Exemplu, ultimu film a lu gaga.
Pare un film inspirational, si nici nu arata ei in trailer, secventele cu gay-ii in bar, unde canta lady caca.
Trebuie doar sa te uiti primele 20 de min, sa iti dai seama ca e un film "sponsorizat" de comunitatea gay. Nu e nimic inspirational in acel film happy Si mai sunt o gramada. Mai degraba le-as enumera pe alea care nu au cel putin un cuplu gay in componenta, decat pe astea care promoveaza acest ****. happy

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru anonim_4396):

Trebuie sa ma feresc, ori cum sunt deja traumatizat dupa acea experienta neplacuta si stanjenitoare dar sa stii ca o sa vina si Apocalipsa aia despre care se tot discuta iar LGBT, bolile, prostia, foametea si imbatranirea populatiei o va aduce.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru anonim_4396):

Sa sti ca esti foarte amuzant sa fereasca Dumnezeu ca unul din copii tai sa ajunga un poponar s-au fata lezbi ca nu o sa te mai bucuri de nimic in Spania comunitatea asta e in floare.

| ziftode a răspuns:

DUDE, ne ceri sa fim rasisti si sa alegem o rasa peste alta
nu vrei sa ne lasi?
bye bye si nu am cuvinte!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce intelegi tu prin rasa inteligenta de oameni.
Un salbatic de-ala care traieste prin paduri, este mult mai inteligent, decat un om cu 2 facultati, in caz de se intampla ceva, vreo catastrofa naturala, cel din jungla va sti sa vaneze, sa isi faca un adapost, sa stie ce sa manance, unde sa caute apa. Pe cand un om din societatea noastra, va scoate telefonul din buzunar, si va incerca sa caute semnal prin padure, in timp ce retelele vor fi jos. Va ramane fara baterie, vine noaptea, nu stie sa faca un foc, si in maxim o luna e mort. happy
E relativa asta cu inteligenta happy

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru anonim_4396):

Tot ce am vrut sa stiu, e daca exista egalitate intre cele 5 rase umane la toate capitolele asta am vrut, de asta am pus intrebarea.

| Gaby212 a răspuns:

Cei mai inteligenti sunt cei care au avut contact cu societatea larga, cu notiuni culturale si cu tehnologia moderna ...Deci rasa europoida pe departe.

Cea mai rezistenta tasa, insa, e cea care a fost supusa de-a lungul vremii la tot felul de factori daunatori: boli, seceta, razboaie etc. Aici este vorba de rasa ecuatoriala.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Gaby212):

Rasa ecuatoriala si care e aia ca pe net nu imi da

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Gaby212):

Rasa ecuatoriala oamenii negrii ca petrolul care se gasesc in africa la aceia te referi nu-i asa.

| Gaby212 a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Da.Ei sunt caliti, gandeste-te un pic la cate boli ii mistuie... Locuiesc prin colibe, se razboiesc intre triburi, vaneaza...Rezistent de tot.

| Gaby212 a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Rasa ecuatoriala se mai numeste "rasa negroida".Cam rasist, dar gasesti pe google.