| Carla_9088 a întrebat:

Din februarie in urma unui avort, nu mai reusesc sa ma regasesc, imi este teama de persoana mea, am o teama permanenta nu de ceva anume, cred in sinea mea ca mi-o induc, nu stiu cum sa scap de ea, sunt constiienta ca mi-o provoc, daca ma puteti ajuta cumva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| s4a a răspuns:

Buna Carla. Ceea ce descrii tu se numeste stare de anxietate, cauzata probabil de un dezechilibru hormonal (deficit de serotonina). Incearca un tratament cu ceai de tei si sunatoare, dimineata pe stomacul gol si seara inainte de culcare. Daca problema persista, iti recomand o vizita la un medic endocrinolog.

2 răspunsuri:
| Fillaide a răspuns:

Nu cred ca noi suntem in stare sa te ajutam.Mai bine mergi la psiholog.

| Catherine a răspuns:

Ai putea sa iti gasesti un preot duhovnic si el sigur te-ar putea ajuta cel mai binewinking...ca asta tine forte mult de suflet...happySucces!:*