| AlExUtZu4423 a întrebat:

Din greseala mi-am bagat o hartie in ureche, cum as putea sa o scot?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Wtf...Si mie mi s-a intamplat asta, primul lucru pe care trebuie sa il faci este sa NU INCERCI SA SCOTI HARTIA pentru ca ai s-o impingi mai adanc si se va rupe si va fi foarte dificil de scos astfel putand sa iti spargi timpanul. Apoi du-te la spital si acolo iti va scoate hartia cu un cleste sau o pompa.

| AlExUtZu4423 explică (pentru adulahfaapdoøjadjal):

Dar daca fac cu aspiratorul va merge?

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns (pentru AlExUtZu4423):

LASA DRACU PENSETA SAU ASPIRATORU SI MERGI LA SPITAL. Nu e bine sa incerci, deoarece se poate infecta urechea sau rupe timpanul.

16 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Ar fi bine sa mergi la un medic ORL-ist.Sau la urgenta.

| totElodia a răspuns:

Nu stiu, incearca s-o scoti.

| MadRaven a răspuns:

Pai ai putea folosi o penseta, dar cu grija sau iti poti agrava rau situatia.
Daca tot nu reusesti, cer mai bine ar fi sa mergi la un medic ceva, nu e deloc bine sa lasi hartia aia acolo, nu are ce cauta in urechea ta.
Baftabig grinwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum ai reusit?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-i foc.arde.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum ai reusit performanta?
Ce a fost in capul tau?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.De ce ai bacat-o laughing
2.Mai intai spune da ca a intrat adanc
Da ca nu a intrat adanc poti scoate cu un betisor de ureche.

| dDiiana a răspuns:

Cum adica din greseala, ce faceai atunci, dormeai?

| AlExUtZu4423 explică:

Oare daca fac asta cu aspiratorul va merge?

| dDiiana a răspuns (pentru AlExUtZu4423):

Nu ca poate iti aspira si timpanu

| Marina011 a răspuns:

Cu penseta da sa nu bagi mult penseta ok:X

| veronica89 a răspuns:

Cat am putut sa rad rolling on the floor) daca e adevarat ce ai scris tu aici mergi la medic... daca nu..."vezi sa nu iti ramana si teava de la aspirator in ureche" rolling on the floor)

| ZuuZaa a răspuns:

Asa am patit si eu, dar cu vata si am scos cu penseta big grin

| danielsima a răspuns:

Este pur si simplu du-te la doctor