| mihai5mihai a întrebat:

Doare când iți scoate nervul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Raspunsul e nu.

| Freya1 a răspuns:

Ți se face anestezie la extracție de măsea, nerv, sau la plombare.

Singura chestie pe care o simți dacă nu ai infectie sau puroi e intepatura de la anestezie.

| ReddY25 a răspuns:

Sub efectul anesteziei nu

| 6Radu5 a răspuns:

Salut,nu te doare cand iti scoate nervul, poate la anestezia in gingie dar in mare parte nici acolo ca introduce incet acul, in rest nu te doare nimic, iti amorteste jumatate de fața si e fain.

| ionutchiriac222 a răspuns:

In mod normal ar trebui sa ti faca anestezie. Vorbim de dentist, da? Daca nu iti face… eu am avut o doctorita care nu voia sa mi faca anestezie, dar a fost nevoita oricum ma durea cand lucra pana la nerv. Roaga doctorul sa faca anestezie, dupa aia nu mai simti absolut nimic.