| Tobessjd a întrebat:

Am fost azi la stomatolog și mi-a pus tratament la o masea pentru a-mi scoate nervul mai încolo.De când am venit mă doare măseaua aceea.De câteva ore.Am luat o pastila dar tot nu-mi trece.Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă ți-a pus arsen (arsenic) pentru omorârea nervului, doare ca dracu. Vreo 48 h. Eu nu am rezistat cu el, nici măcar o orăhee hee, m-am dus de urgență la un alt dentist (fiindca celălalt iși incheiase programul) care mi-a scos nervul sub anestezie, fără durere. Și s-a ocupat in continuare de tratamentul lui.
Medicamentele nu o să iti ajute, in situatia in care ti-a pus arsenic.