| Lacramioara_6794 a întrebat:

Doctorul mi-a prescris Cefalexin pentru raceala si tuse si intre timp am facut febra daca continui sa iau este bine? mi scade temperatura?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| tyana a răspuns:

Depinde in a cata zi de la inceputul tratamentului cu antibiotic a aparut febra. Daca dupa 3 zile de tratament apare febra inseamna ca iti trebuie un antibiotic mai puternic si trebuie sa mergi la medic pentru alt tratament.

| InoKo a răspuns:

Cefalexinul e un antibiotic destul de puternic.se indica pentru infectii, raceala s.a.m.d.este in masura sati scada temperatura pentru ca temperatura e semn ca organismul a identificat o infestie si se duce o lupta cu ea.continua cu cefalexin ca are sa treaca. e destul de puternic si se indica in asa cazuri. daca nu te ia insa...bea un biseptol.acesta precis te ajuta.numai bine.

| mihainicula a răspuns:

Nuti face griji bea in continuare tabletele aceste tablete sunt pentru infectii si raceala si tuse. temperaratura desigur se va normaliza asa e normal.bafta.