| irene_4863 a întrebat:

Doresc sa donez 5000 m teren pentru o camin de batrani si nu stiu cu ce sa incep, stiu ca ar trebui sa gasesc un ONG sau fundatie care se ocupa de batrani? am cautat pe net dar nu am gasit decat particulari care au facut camine de batrani iar eu doresc sa fie facut de o fundatie pentru batrani cu pensii medii nu pentru milionari, ca ei vad ca au destule

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lili_4370 a răspuns:

Felicitari pentru initiativa. Dar ar trebui sa dai mai multe detalii in legatura cu zona in este terenul. Din cate stiu eu, fundatiile nu sunt restranse pe o zona, pentru obiectul de activitate, asa ca poti sa apelezi si la o fundatie de nivel national.
http://www.camine-batrani.ro/......itare.html
Cauta pe net fundatii care au ca obiect de activitate ingrijirea batranilor, contacteaza-i. Ideea este sa fie o fundatie cu destule fonduri pentru o constructie de acest gen. Incearca si la primaria locala sau consiliul judetean.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cauta camine (aziluri) de batrani care sunt de stat si poti dona la unul dintre acestea, aici, de regula, sunt batrani cu posibilitati materiale reduse. Felicitari, succes si numai bine!

| emy a răspuns:

Sincer, nu stiu ca sa-ti zic.Imi pare rau. Dar trebuie sa te felicit pentru altruismul tau si sa-i multumesc Domnului ca mai exista in lume oameni ca tine!

| Nebuneală a răspuns:

Dragut gest din partea tahappy

| costel_4263 a răspuns:

Stiu eu unul; pe la asezamantul de batrani care apartine de biserica precupetii vechi din sectorul 2

| eahart a răspuns:

buna, daca poti dona macar 400 mp la o familie cu 2 copii, dornica de munca, dar care nu isi permite o locuinta. Pt ridicarea unei case modeste...