| zoeyangel a întrebat:

Duna sunt putin racita si ma intrebam daca ati putea sa ma sfatuiti cumva. Beau multe ceaiuri pentru ca ma doare in gat, imi curge nasul mai tot timpul si ma cam doare capul.
credeti ca m-ati putea ajuta?(avand in vedere ca racesc foarte rar, aproximativ la 2-3 ani)
Multumesc mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| teol a răspuns:

De curand am fost racita am luat teraflu apoi am facut sinuzita si d-abia scap de ea cu antibiotic cosulta un medic deoarece si o simpla raceala se poate agrava si/sau declansa alte bolii

3 răspunsuri:
| petrica1111 a răspuns:

Un leac cu lamai e foarte bun. fa cecai cu lamaie multa. si mananca un catel de usturoi inainte de culcare. big grin leac babesc, dar chiar functioneaza.winking

| eusicumine_4355 a răspuns:

Racesc la fel ca tine, nu iau pastile, nu-mi trebuie nimica dar imi trece dupa 2-3 zile de la sine

| OPD a răspuns:

Niciodata nu am fost de acord cu pastile luate aiurea sau leacuri babesti. Deci sfatul meu consulta un doctor!