| MasterOfDisaster a întrebat:

Buna TPU.
Am ragusit foarte tare,nici nu mai prea pot vorbi.
Beau ceaiuri calde cu lamaie si miere,nu vorbesc aproape deloc.Iau augmentin(antibiotic) pentru ca sunt racita (imi curge nasul,tusesc, etc).Ma intrebam, ce altceva as mai putea sa fac sa-mi revina vocea cat mai curand? Bomboanele mentolate m-ar ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Esial a răspuns:

Gargara cu ceai de musetel, functioneaza de minune.Bafta! rate&vote

| MasterOfDisaster explică (pentru Esial):

Si bomboanele mentolate? mi-ar face rau, mai bine, sau nu ar influenta cu nimic?

| Esial a răspuns (pentru MasterOfDisaster):

Pai nu stiu daca sunt bune, stiu ca o combinatie de menta, flori de soc si salvie(infuzie)ar mai putea ajuta. sau am mai vazut ca si otetul de mere ajuta.