| Anonimafarahaz2 a întrebat:

Dupa cat timp ati avut rezultate in tratamentul cu Roacutane/Sortret?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna seara,
Intuiesc ca Sotret v-a fost prescris in cazul unei forme de acnee severa si rezistenta la mijloace terapeutice uzuale / clasice.

Strict pentru ce ati intrebat, nu exista un raspuns specific la care sa va raportati. Fiecare organism si patologie reactioneaza in felul lui. unele persoane obtin rezultate foarte favorabile in timp ce unele nu raspund deloc la retinoizi (Sotret).

Ce as dori sa va transmit este ca aceste 2 medicamente reprezinta optiuni terapeutice de "ultima linie" in tratamentul formelor severe de acnee. Prin urmare, va rog sa urmati cu exactitate schema de tratament prescrisa de medicul dermatolog si sa nu interveniti asupra dozelor, duratei trat, etc.

Aceste medicament sunt foarte puternice (au efecte
citostatice) prin urmare cititi cu atentie prospectul.

Va doresc sa obtineti rezultatele dorite in urma tratamentului.
Sarbatori cu bine! happy