| anonim_4396 a întrebat:

După cât timp iese o cantitate serioasă de alcool din sânge/aer expirat? La 10 voi merge cu amicii la o petrecere iar la 8-9 dimineața trebuie sa conduc pana in Dorohoi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In niciun caz în intervalul ala... Ca la 10 începi sa bei abia

| SkyPilot a răspuns:

Ar trebui sa nu bei deloc. Si asa DN2 este o sosea a mortii. Vei avea nevoie de reflexe bune.

| gabicoo a răspuns:

Poti sa bei cât vrei tu.
Nu e nici un pericol.
Ăia de la rutieră din Dorohoi vor fi mai beți decât tine.
Am glumit!
laughing
laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

în niciun caz până dimineața, mai ales dacă ai în plan să bei până în zori. rolling on the floor

| wpetterssone a răspuns:

În acest caz eu nu aș bea alcool. Totul se face cu măsură.

| Quassaar a răspuns:

Depinde ce cantitate și până la ce oră ai de gând să bei. Bea și tu două beri până la 12 noaptea și fugi de trage un pui de somn.

| Gaby212 a răspuns:

Alcoolul poate ramane in sange si 3 zile, in cazul cantitatilor serioase.
Daca bei un pahar de bere, se duce intr-o zi...Dar nu in cateva ore!
Te rog sa nu bei inainte sa conduci! Nu e doar viata ta in joc, ci e vorba de atatia alti oameni angajati in trafic.Ei nu au nicio vina ca tie iti vine chef de bautura.