| Andrianu_Cosmyn_2000 a întrebat:

După cât timp numai obosești repede dacă te lași de fumat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TipaS a răspuns:

Păi trebuie să treacă ceva timp pentru ca organismul să se acomodeze cu 'noua dietă'. Trebuie să dureze câteva luni.
Fundiţă?

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Să faci o spirometrie pentru evaluarea plămânilor. După 6-12 luni dacă nu mai tragi nici măcar un fum!
Pa, pa.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Ar fi bine sa faci un control medical atat la plamani cat si la inima.
Si aceste organe dau oboseala daca sunt afectati.
Asa ca, fa un control medical sa te asiguri ca esti sanatos tun
O zi buna sa aihappy

| OnuOnulică a răspuns:

Pai dupa cateva luni sau chiar cativa ani...depinde de organism.
Dar daca te lasi de fumat asta nu inseamna ca nu vei mai obosit niciodata!

O sa obosesti incontrinuare dar mai putin.

| enyy93 a răspuns:

Daca faci sport se poate intampla si intr-o luna sau chiar mai repede. incearca sa faci exercitii cardio(jocking, mers pe bicicleta, inot etc.)