| Alex780 a întrebat:

Dupa ce am fost internat la spital pentru hidronefroza si externat o saptamana mai tarziu, am primit tratament acasa si acum cand mai am de luat pastile 7 zile ma doare din nou in zona rinichiului putin, e normal? Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Doar medicul iti poate spune daca este normal, dar o consultatie dupa externare este chiar obligatorie, pentru a vedea evolutia ta.
Nu uita sa bei 2 litri de apa pe zi, ca rinichiul sa functioneze bine!