| Lisssssssss a întrebat:

Dupa ce ati facut vaccinul antitetanus v-a durut umarul cateva zile? Daca da, cate si in cat timp v-a trecut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| llucixxl a răspuns:

Antitetanos bre, că nu ți l-a făcut în dos... sau preferai acolo.

| suMRed34 a răspuns:

Pe mine personal m-a durut vreo 2-3 zile, dar nu era o durere cumplita, era mai mult ca o amorteala.Depinde de fiecare in parte, te poate durea o zi, doua sau aproape o saptamana.Dar cum am mai spus, e ca o amorteala, nu tocmai o durere. Sper ca ti-am fost de folos.

| oHarryo a răspuns:

Cateva zile? Nu, eu personal am facut vaccinul si nu m-a durut nici cateva ore. Nu cred ca este intocmai normal sa doara cateva zile.

| Anonimus247nmn13 a răspuns:

Nu o sa te doara! pe mine m-a durut doar cand mi l-a facut si putin restul zilei! a doua zi am fost la lucru si cred ca am ridicat 100 de saci cu cartofii nu aveam nimic! depinde de persoana! 14 ani

| heybob a răspuns:

Vaccinul antitetanos nu doare! stai linistiti si du-te si fa-l mai repede daca ai nevoie!