| Katherine20 a întrebat:

M-am tăiat cu lama la o mână din greșeală.Dar lama era ruginită.Ce pot păti? Vaccinul antitetanus l-am făcut acum câteva săptămâni...mai trebuie să-l fac odată? Dau funda! happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Nu. Dacă l-ai făcut nu trebuie să ai griji.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ti-ai facut prima data vaccinul si apoi din greseala te-ai lovit cu lama. Da, inca odata trebuie sa-l faci.

Serios.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
mergi degraba la medic pentru a evita orice fel de complicatie.
O zi buna.

| NakaTaka a răspuns:

Nope.