| Dia a întrebat:

Dupa ce te operezi de apendicita, am auzit ca nu ai voie sa stai mult la pc sau sa te uiti la tv... eu am fost operata acum 10 zile... cand o sa am voie sa stau din nou la pc si sa ma uit la tvbig grin?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| trăncănici a răspuns:

Pentru că în poziţia şezîndă,sîngele circulă mai greu în cor***că faci abuz, te poţi pomeni cu inflamaţii ale operaţiei! La tv, te poţi uita dar din poziţia culcat.Mai există un impediment, emisiuni şi filme comice! Ţi se poate redeschide operaţia, doar printr-un simplu hohot de rîs.Deci nu e doar o minciună aruncată de mama sau de doctor.Citeşte ceva relaxant,că doar nu e prăpăd.În fond, e vorba doar de vreo lună, pînă se suturează bine locul tăiat!

4 răspunsuri:
| trăncănici a răspuns:

Mersi pentru fundiţă şi însănătoşire grabnică! Dacă ai o teribilă poftă de mîncare, papă fructe sau salate! Dacă începi să iei în greutate, ţi se va lărgi cicatricea operaţiei şi va arăta naşpa! Ai grijă!

| RăzvannRăzviii a răspuns:

Cum sa nu te uiti la TV? Mie cum mi-a dat drumu din spital stateam linistit cu burta-n sus la TV si la PC imi punea mama fotoliul si stateam linistit straight face

| BlueStar12 a răspuns:

Pai eu doar asta faceam
ghinionul meu era ca era sfarsitul anului scolar si nu prea am avut ce sa lipsesc de la scoala darbig grin la 2 zile dupa operati m-am dus la premiere
apoi eu seara dupa operatie deja ma sculasem din pat ca se miscase patu din loc si vroiam sa-l imping la loc laughing si mama nu m-a lasat
oricum poti sa stai la pc si la tv dar nu ai voie sa faci sport o luna

| andypandy a răspuns:

Cand o sa te lase mama ta...Asa de usor te lasi pacalita?