| anda16 a întrebat:

Am voie sa mananc ou daca am fost operata de apendicita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| faramatania a răspuns:

Dacă operația ai făcut-o acum un an,ai probabil voie să mănânci de toate, iar dacă este mai recentă(o săptămână, două), regimul alimentar este prescris de medicul chirurg, și e bine să fie respectat. Sănătate.winking

| anda16 explică (pentru faramatania):

Multumesc mult

| faramatania a răspuns (pentru anda16):

Pentru puțin și numai bine.

4 răspunsuri:
| Elliana534 a răspuns:

Normal ai fost operat de apendicita nu de ficat.

| Raptorz a răspuns:

Eu dupa cateva zile dupa ce m-am operat nu am avut voie sa mananc ou dar dupa mai multe zile apoximativ o luna am avutbig grin
P.S.big grinaca abia te-ai operat nu ai voie nimic prajit.