| noName_8681 a întrebat:

Dupa o fisura de bazin (o fisura minora, la care nu a trebui nici ghips) dupa cat timp pot face sport?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| jadir a răspuns:

Nu exista o perioada de timp cred ca nici medicu nu va putea raspunde cu exactitate, ascultati corpu el ati va raspunde singur la intrebare.Indicat este ca o luna de zile sa nu fortezi si sa nu faci exercitii fizice apoi o vei lua cu alergari usoare etc, daca nu ai dureri continui treptat daca ai dureri continui pauza cu inca o luna.Cel mai indicat e sa vorbesti cu medicu tau de familie.

2 răspunsuri:
| Ucigasuldeprostie a răspuns:

Pai bai desteptule/desteapto tu de ce nu pui intrebarea asta medicului care te-a consultat? Deoarece cu fracturile / fisurile de bazin nu e de joaca si trebuie sa urmaresti cu strictete programul de repaos. Deci du-te la medic si intreaba deoarece el e cel mai in masura sa evalueze perioada de odihna in functie de gravitatea problemei.

| LaLaLea a răspuns:

O luna... fundita?batting eyelashes