| Enache_Ricardo_1990 a întrebat:

Dupa o reconstructie la dinti pot manca tare? (unul din dinti era spart aproape de tot si unul mai avea jumate de dinte)Daca da, dupa cat timp de la reconstructie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Sănătoși sau bolnavi, nu avem voie să spargem nici cu dinții. Putem consuma alimente de tăria bobului uscat de grâu (nu si al porumbului).

| VioVio98 a răspuns:

Ar fii cel mai bine sa întrebi medicul dentist, oricare medic stomatolog poate sa iti spuna asta