| Adita_Radu_2001 a întrebat:

Cat ar costa o reconstructie dentara a unui dinte (cel din fata dreapta)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

În jur de 200-500 de lei.

| Florentina9210 a răspuns:

Pai nu te-a lamurit medicul stomatolog?
Asa si eu voiam sa imi fac o reconstructie la un molar de jos, singurul cu care am probleme.
Am avut ghinionul sa dau peste o nestiutoare de dentista, care de cum a vazut, mi-a recomandat extractie.
Fara sa ma trimita sa fac o radiografie ca sa vada daca se mai poate face ceva sau nu.
M-am enervat si am iesit din cabinetul ei.
Acum, merg la un prieten de al mamei, care are cabinet particular in Buzau, daca doresti, iti pot face programare la dansul. Depinde din ce judet esti.
Stiu ca e destul de scumpa o reconstructie, dar preturile pot sa difere de la cabinet la cabinet.
E de la 1000 de ron in sus.