| Girly97 a întrebat:

Dupa parerea voastra, exista "dureri de crestere"? Ma numesc Gabita si am 17 ani. Am un frate pe nume Alex si are 15 ani. De mic, cam pe la 5-7 ani, cand putea vorbi, ni s-a plans de anumite dureri osoase la picioare in timpul noptii si dimineata el se poarta ca si cum nu ar fi existat. Vreau sa spun ca parintii care nu-si cred copiii de asemenea dureri nu au suflet si nu merita sa fie parinti. Eu il cred pe Alex si fiind sora lui mai mare, am devenit si "ingrijotarea" lui. Cand are episoade, se relaxeaza in pat la TV in timp ce eu ii dau ce doreste. Mama a vorbit cu medicul de familie despre cazul misterios al lui Alex si i-a dat Vigantoletten sa ii dea cand il dor picioarele. A folosit cativa ani acest medicament pana acum, cand a devenit prea mare din pacate asa ca medicul i-a dat in schimb calciu gluconic fiole de baut. Cand s-a dus mama mea la farmacie cu reteta data de medic, i-au dat solutie injectabila. Ce parere aveti? Solutia injectabila se poate bea? Nu vreau sa pateasca ceva!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Nu am auzit de asa ceva dar nici nu neg ca pot exista. Poate face asta pentru atentia si grija pe care le primeste de la scumpa lui surioara?

| cristimihailov a răspuns:

Teoretic solutia injectabila nu se bea deoarece sucul gastric precum restul procesului de digestie, etc ar putea sa anihileze principiul activ.

De regula, nu mereu insa.

| Pool77 a răspuns:

Daca s-a dat injectabil, acel produs/lichid nu se bea in niciun caz, de aceea e injectabil nu? Eu n-am auzit de asa ceva, si nici nu cred. Posibil sa profite de tine si de mama ta.Cum adica n-au suflet? Pai si daca iti zice ca-l manca maseaua ce faci? Il scarpini?