| AutumnDay a întrebat:

URGENT! Trebuie sa iau maine GENTAMICIN, solutie injectabila de 80mg. Cei care stiti SIGUR, e nevoie sa iau si apa distilata sau e deja solutia preparata? Sunt fiole deja preparate sau e doar pulberea care se prepara cu apa distilata?
Si cam cat costa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AnaMtpu a răspuns:

Sper ca, prospectul sa te ajute, tot urmand link-ul vei gasi si pretul:
http://www.sfatmedical.ro/......80_mg_2_ml
"Solutie injectabila"= gata preparata pentru administrare.
Sanatate maxima!