| LuckyMe28 a întrebat:

Dupa sexul anal, o zi sau chiar fix dupa act am scurgeri anale gelatinoase de culoare galbuie si cand flatulez la fel, imi ies secretiile galbui specificate mai sus. Astazi am observat secretii galbui cu putin sange din cate am vazut, ceea ce nu s-a mai intamplat pana acum. Stiti de la ce ar putea sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cum adica, de la ce ar putea sa fie?
Tocmai de la sexul anal sunt!
Prin sex anal ti s-a "rupt" anusul si din acel moment, vei avea scapari de fecale.
Este indicat sa porti un dopulet de poponet, ca sa te protejezi de acum inainte.

| Freya1 a răspuns:

Ai ejaculat in interior si tu nu ai eliminat aia imediat dupa.
Nu este nimic grav doar elimini ce a lasat el acolo, in curand nu mai ai nimic.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Ai o fisura anala daca ai si sange, trebuia sa foloseti lubrifiant.

| ShamelessQboy a răspuns:

Tia ejaculat in interior?
In mod normal scaunele contin o cantitate de mucus de Scaun mucusconsistenta jeleului, care este secretata de unele glande colonice, ajutand la progresia bolului fecal. De aceea, prezenta mucusului in scaun nu constituie de obicei un semnal de alarma, dar daca apar si alte simptome, cantitatea de mucus este mare, sau a aparut recent, este nevoie de lamurirea situatiei.
Probabil ti-a cauzat o fisură anala, fisurile anuale fiind leziuni liniare acute sau ulcere ovale
cronice in epiteliul scuamos anal, cauzand durere severa, cateodata hemoragii, in mod particular la defecatie. Acestea se formeaza prin dilatarea excesivă produsa de un scaun voluminos sau cazul tau un penis prea gros, care adesea se infecteaza in evolutie.
Tratamentul fisurilor anale vizeaza scaderea presiunii exercitate pe sfincterul anal de catre scaun prin prevenirea constipatiei. Tratamentul conservator vindeca majoritatea fisurilor in cateva saptamini sau luni. Daca acestea persista sau se transforma in ulcere se pot incerca metode chirurgicale si medicatie adecvata.