| ioana375 a întrebat:

Dupa un consult la dermatolog, acesta mi-a dat o trimitere catre medicul ginecolog pentru o ecografie abdominala a ovarelor, daca am trimitere platesc ecografia? Daca da, cat m-ar costa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Empathizer a răspuns:

Ginecologul poate sa nu aiba contract cu casa de asigurari si pentru ecografii, asa ca iti poate taxa acest serviciu. Dar daca iei o trimitere de la medicul de familie pentru o ecografie de pelvis, poti face ecografia gratuit la un cabinet de ecografie care are contract cu casa de asigurari pentru acest serviciu si te poti duce cu rezultatul la ginecolog.

1 răspuns:
| dydy22 a răspuns:

Eu am fost pana in sarbatori si am facut o ecografie abdominala si am platit 50 lei