| anonim_4396 a întrebat:

Hey! La ecografia abdominala pe lângă toate celelalte organe, poate vedea și ovarele fara a merge la ginecolog? Și la ginecolog poți merge doar la o ecografie abdominala fara a se uita acolo?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Demidol a răspuns:

Cand un medic iti face o ecografie abdominala, se uita la toate organele indiferent ca este internist sau ginecolog. Iar ginecologul, se uita mai ales la ovare, pentru ca asta il intereseaza mai mult decat fierea (de exemplu).