| d3javw a întrebat:

daca merg la medicul de familie si imi da trimitere sa fac un consult rmn, trebuie sa platesc acel consult?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Rmn costa, si costa mult, il poti face si gratis dar trebuie sa te programezi cu cateva luni inainte sa prinzi fonduri de la CASS

| danutzu96 a răspuns:

Eu l-am facut gratuit cu fonduri de la CAS cu trimitere de la specialist. Cred ca si de la medicul de familie este la fel. Dar trebuie sa astepti si 3-4 luni, eu am avut noroc si m-au chemat intr-o luna din nu stiu ce motiv, poate ai si tu norocul asta. Daca vrei sa te programezi repede scoti bani... Costa si 800 de ron daca trebuie sa iti bage substanta de contrast.

| MedionTcO a răspuns:

Il poti face gratuit cu fonduri de la CAS dar dureaza.

| geani987 a răspuns:

Da trebuie sa platesti ceva oricum cred ca pana in 50 de lei

| suntserios a răspuns (pentru geani987):

Cred ca glumesti... rmn la 50 lei? cele mai ieftine trec de 500 ron

| Andreea683 a răspuns:

Din cate stiu eu, daca ai trimitere de la medicul de familie nu ar trebui sa platesti. ☺