| Zataki a întrebat:

Durerea de cap si lipsa de concentrare se pot datora calculatorului? As dori sa-mi spuneti care sunt efectele negative.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Depinde de cit de mult stai pe calculator. Daca mai mult de 3-4 ore pe zi, poate fi o problema serioasa, si atunci poate aparea durerea de cap si lipsa de concentrare.

2 răspunsuri:
| misu a răspuns:

Efecte negative sunt vederea si...dependenta

| Claudiu2011 a răspuns:

Durerea de cap da dar nu stiu daca lipsa concentrari.monitorul da dureri de cap din cauza undelor electromagnetice. daca stai prea mult te doare capu.dar in afara de asta poate sa te doara si ochii si mai multe.