| Katherineeeeeeee a întrebat:

Buna;-) as dori sa imi spuneti daca este bun petrolul pentru par, in cat timp da efecte, care sunt efectele negative[daca sunt:-d] si cum trebuie folosit. funda :-x

Răspuns Câştigător
| ioanaioana89 a răspuns:

Si eu am folosit petrol dar diluat, ma faceam la radacina si nu-l lasam sa actioneze mai mult de 2-3 ore pentru ca pot aparea iritatii serioase pe scalp, nu-ti recomand sa stai toata noaptea cu petrol, petrol in cap pentru ca risti mult...Si da, la mine a avut efect, parul meu creste foarte greu, pe langa faptul ca mi-a accelerat ritmul de crestere am observat ca la inceput mi-au aparut firisoare de par mici, puf...

4 răspunsuri:
| madybeby a răspuns:

Buna! iti recomand lotiunea pentru par cu petrol de la gerovital, mai au si sampon pentru par care sint f. bune lotiunea o gasesti si la supermarchet o poti folosi de 2-3 ori pe saptamana, intareste radacina firului de par si trateaza firele despicate. Funda? big grin:*

| eandopuncttk a răspuns:

Petrolul e foarte bun pentru par, dar iti trebuie si un chibrit aprins. happy of fetelor. ce va faceti voi cu parul off.

| DaEuSuntCelCareScrie a răspuns:

Da, perhidrolul decoloreaza.din el se face apa oxigenata si in general arde parul dar poti sa incerci.eu m-am decolorat cu el si chiar se vede.Il aplici pur si simplu pe par si lesi pana se usuca ...eu ma dadeam seara si se vede rezultatul dimineata.

| Lovekills a răspuns:

Buna! Eu am auzit de la bunica mea ca este bun gazul. Ea se da de mult timp si de curand au incercat si verisoarele mele. Mi-au zis ca iti creste parul mai repede si nu mai faci matreata. Trebuie sa pui pe vata si sa dai pe la radacina si putin pe lungime(trebuie sa dormi o noapte cu parul asa si a doua zi sa te speli pe cap.) Cred ca si petrolul are acelasi efect.