| TudorFox a întrebat:

E adevarat ca abia dupa o saptamana incep sa isi faca efectul picaturile oftalmice?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Unele au efect INSTANT!

| WhiteLife a răspuns:

Nup, substanta activa isi face efectul de cum ia contact cu lichidul lacrimal, pentru ca se dilueaza destul de repede. Daca e o boala cronica (ce dureaza mult), clar tratamentul va fi si el pe un timp lung, iar rezultate vizibile nu apar imediat. Un efect mai lung il au unguentele oftalmice si suspensiile.

| Dana2103 a răspuns:

Trebuie discutat cu oftalmologul si depinde la ce efect de astepti
Ele NU vindeca

Răspuns utilizator avertizat