| anonim_4396 a întrebat:

E adevarat ca atunci cand ramai insarcinata, in perioada cand ar trebui sa apara menstruatia, ai o sangerare minora? am auzit si eu la cineva ca se intampla lucrul acesta si ca se zice ca "te-a insemnat".

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mihaela_5361 a răspuns:

Este adevărat şi nu prea... vorbesc din proprie experienţă. Gândindu-mă că sunt " însemnată ", am neglijat sângerarea, aceasta a devenit mai abundentă şi am ajuns de urgenţă la spital. După trei zile, injecţii dureroase şi analize, am pierdut sarcina. Mi s-a spus că am suferit un avort spontan şi nu m-a putut lămuri nimeni din ce cauză. Recomand controlul ginecologic, este mult mai sigur decât zicerile populare!

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu apare la toate femeile si la toate sarcinile, dar aceasta sangerare poate aparea si este normala. Se numeste sangerare de implantare. Oricum, orice sangerare pe sarcina, oricat de mica impune consult ginecologic de urgenta.

| nicky a răspuns:

Da e adevarat dar nu se intampla intotdeauna.

| LittleZyzy a răspuns:

Da, este adevarat ca atunci cand se fixeaza embrionul pe endometru(tesutul care captuseste uterul) apare, dar nu obligatoriu, o sangerare de vreo doua zile, care se poate confunda cu menstruatia foarte usor.

| 1985 a răspuns:

Da...depinde de organism.nu este la toata lumea

| emiliagrosu a răspuns:

Eu nu pot vorbi decat din experienta, si cel mai bine este sa i te adresezi dr-ului ginecolog chiar si printr-un simplu telefon. Am un bebe de 9 luni si in perioada in care am fost gravida eu nu am avut nici un fel de sangerari sau scurgeri mai colorate sau nu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce poftim? hypnotized

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da e adevarat. vb. din propria experienta. am un copil de 10 ani si cand am ramas insarcinata s-a intamplat lucrul acesta. ar nu cred ca toate femeile sunt la fel... vezi tu fiecare corp e diferit

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da este adevarat!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asa am patit eu inseamna ca am ramas insarcinata, te rog raspunde-mi ca nu mai rezist

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, e adevara.Asa se zice ca te-a insemnat, mie mi s-a intamplat, e o mica sangerare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Acest lucru nu e normal deci sfatu meu e sa cosul-tati un doctor ginecolog.

| sanatatesiviata a răspuns:

Prin alimentatie sanatoasa si stil de viata sanatos corpul se regenereaza se vindeca nu conteaza ce afectiuni ai.

VINDECA TOATE AFECTIUNILE!
Invata cum sa ai un stil de viata sanatos si sa vindeci orice afectiune (VINDECARE, REGENERARE CELULARA COMPLETA), vindeca TOATE afectiunile, "bolile" citind cartea:
- SA TRAIM SANATOS FARA TOXINE. GHID FUNDAMENTAL. ALIMENTE SI PLANTE NATURALE PENTRU REGENERAREA CELULARA COMPLETA - The Detox Miracle Sourcebook: Raw Food and Herbs for Complete Cellular Regeneration

http://www.sanatatesiviata.ro/......generation

| culinarpentrutoti a răspuns:

Este adevarat.Nu se intampla insa la toata lumea.Se intampla cand se fixeaza embrionul.Eu nu am avut asta.