| darkhell217 a întrebat:

E adevarat ca daca dormi tot mai mult te ingrasi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Somnul ajută la refacerea organismului după efort!
Pa, pa.

6 răspunsuri:
| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Daca dormi mult si efortul fizic e minim da...

| 愛日本 a răspuns:

Nu te ingrasi... te dezvolti, cresti.

| BiuL a răspuns:

Evident ca nu. Ba din contra, daca dormi prea putin te vei ingrasa, se da organismul peste cap si in plus vei simti mai tare nevoia de mancare ca sa compensezi oboseala si logic vei si avea mai mult sa mananci.

| Amelya02 a răspuns:

Te inalti, nu te ingrasi.

| StiuCeSpun a răspuns:

Dormitul la ore normale ajuta la o devlotare mai buna cat despore faza cu ingrasatul; si dormitul uite aici scrie ceva despre asta http://lectiidesanatate.blogspot.ro/2012/06/cum-sa-te-ingrasi-rapid.html (mai la sfarsitul articolului)

| Gabytuuu a răspuns:

Asa este, dar cica cel mai bun somn este de la 4 dupa'amiazi pana la 7 seara asa... big grin