| nikname a întrebat:

E adevarat ca donarea de sange ajuta la reglarea tensiunii arteriale? Pentru ca eu am tensiunea c-am mare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DiannaDia a răspuns:

Așa am auzit și eu, deci cred că da. Nu neapărat din cauza asta ai tensiunea mare. Pot fi mai multe motive. Probabil de la stres.

2 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Stiam ca nu poti sa donezi sange daca ai tensiunea mare. Cel putin cand am donat eu, aceasta era regula.
Incerca sa te duci la medicul de familie ca sa vada de ce ai tensiunea mare si sa iti dea un eventual tratament.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
singurul care poate sa iti raspunda este un medic de specialitate care va trebui sa te consulte si sa faci o analiza de sange.
O zi buna.