| 400kg a întrebat:

Am o intrebare legata de donarea sangelui.
Am tensiunea mare pentru varsta mea(22 ani) si sunt curios daca imi va face bine donarea de sange. Pentru ca am auzit ca este sanatos sa donezi sange. Dar nu stiu daca si in cazul celor cu hipertensiune arteriala. Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti va zice medicul care te va consulta inainte sa donezi, cred de altfel ca si medicul de familie te poate lamuri

1 răspuns:
| Fatamuntilor a răspuns:

Oricum iti va controla tensiunea + o gramada de alte analize
Stiii cum se spune,, incercarea moarte n'are '' Vei fi lamurit in aceasta privinta!
Succes si felicitari pentru initiativa!