| IgoToHellForThis a întrebat:

E adevarat ca grasimea ti se depune si in sani straight face? funda celui mai bun raspus

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dorikut a răspuns:

Grăsimea se poate depune și în zona pieptului, scapi destul de greu de ea, dar nu dă volum sânilor, pentru că nu se depune în ei, ci în spatele lor.

În orice caz, dacă te îngrași, sânii nu vor părea mai mari, doar tendința lor de a se lăsa va fi mai mare.

Bye-Bye!

PS: Teoria ta este falsă, însă bănuiesc că te vei bucura să afli că nu ești prima care s-a gândit la această posibilitate. Injectarea de grăsime proprie este o alternativă foarte bună pentru implanturile cu silicon.

| IgoToHellForThis explică (pentru dorikut):

Da stiu exact la asta ma gandeam dar o prietena sa contrazis cu mine si am pus intrebarea asta ca sa ii dovedesc ca nu e adevarat ^_^

11 răspunsuri:
| afrodita3333 a răspuns:

Se depune pe absolut tot corpul.Atunci cand te ingrasi, te ingrasi peste tot doar ca in unele locuri pui mai mult iar in altele mai putin.De obicei grasimea se depune pe fund si solduri la femei si pe abdomen la barmati. Daca te ingrasi o sa iti creasca si sanii dar depinde de organismul tau cat de mult.

| Oana_4575 a răspuns:

Da.se depune peste tot.

| IgoToHellForThis explică:

rolling on the floor) lollll am intrebat nici macar nu sti cu ce ocazie am intrebat asta mi-a spus'o o prietena.Gay gay gay.

| TsSoFoOLiTa a răspuns:

Poi...daca esti grasa, sau foarte grasa, tii se vor marii sani, datorita grasimii. Dar daca vei slabi, se vor micsora pentru ca v-a disparea grasimea. O prietena de`a mea, are 60 de kg si 1, 60 inaltime. Avea sanii foarte mari, dar era super grasa. Acum ca a slabit, are 50 kg si nu mai are sani deloc.

| dorikut a răspuns (pentru TsSoFoOLiTa):

90% dintre celulele adipoase se formează înaintea vârstei de 3 ani, iar acestea influențează felul în care ne îngrășăm (pentru ca acelea sunt celule care se încarcă și se descarcă de grăsimi și toxine).

Dacă ești slab, nu înseamnă că nu ai celule adipoase, ci doar că celule tale adipoase sunt goale (ele putându-și mări volumul de aproximativ 60 de ori, atunci când sunt încărcate cu grăsimi - de obicei, provenite fie dintr-o alimentație excesivă sau nesănătoasă, fie dintr-un comportament metabolic anormal).

Acum, orientându-ne asupra anatomiei de bază, descoperim că în structura pielii, stratul adipos se află în spatele stratului glandular (căruia îi aparțin glandele mamare, ele fiind rezultatul modificării unor glande sudoripare). Așadar, de ce predispoziție spre îngrășare în zona sânilor ai nevoie pentru ca aceștia să sufere o mărire vizibilă?

Din partea mea, puteți încerca, dar eu zic să mai învățați puțină anatomie și să apelați la logică înainte de a vă lua adio de la siluetă și abdomen plat de dragul unei iluzii.

Într-adevăr, arderea grăsimilor are un efect de accentuare a caracterelor feminine, datorat generării unui număr mare de nuclee aromatice, ce ajută la sinteza anumitor hormoni caracteristici vouă, fetelor, dar țineți cont că este vorba de arderea grăsimilor în perioada de dezvoltare a sânilor și nu de acumularea ei.

Bye-Bye!

| TsSoFoOLiTa a răspuns (pentru dorikut):

Cati ani ai? raised eyebrows

| IgoToHellForThis explică (pentru dorikut):

Omg.Esti ceva gen profa de bio? rolling on the floorGENIAL multumesc nimeni nu a mai explicat ceva asa de bine.big grin

| dorikut a răspuns (pentru IgoToHellForThis):

Prof de biologie? No way! laughing Nimeni nu o să-ți explice la școală cum să trăiești sănătos sau cum funcționează corpul uman ca un tot unitar.

Abilitățile mele mă recomandă ca programator, dar să zicem că mă interesează chestiile astea care țin de cum să trăim sănătos, iar anatomia, chimia și curiozitatea nu au fost niciodată punctele mele slabe.

Bye-Bye! happy

| TsSoFoOLiTa a răspuns:

Fata doar a intrebat. Nu trebuie sa o insulti.

| Blupple a răspuns:

Din pacate si la baieti se depune pe sani