| Aaanon a întrebat:

Imi puteti recomanda un tratament pentru căderea părului de la farmacie? Am incercat pentru mai mult timp masca din uleiul de ricin, cocos, ou dar niciun rezultat cu privire la căderea părului. Poate ati incercat voi ceva ce da cu adevarat rezultate. Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| NicoleEazi a răspuns:

Tinctura de ardeu iute,stimuleaza cresterea parului si impiedica caderea luni,tinctura din farmacii o poti prepara acasa sau alta solutie care pentru mine functioneaza avand parul gras este o solutie de la dm pe baza de ardeu iute,se da pe parul umed, nu mai imi cade asa tare sunt multumita. Uleiul de ricin, cocos, ou il hranesc, ii dau stralucire insa nu il stimuleaza, ai nevoie de ceva sa stimuleze scalpul si cele enumerate de tine nu il stimuleaza.Un ulei pe care il mai folosesc si ajuta la hranirea lui pe langa lotiunea de ardeu iute este uleiul de argan cu camelie de la garnier care se aplica pe parul umed de asemenea si nu necesita spalare, il protejeaza de placa/feon/orice cald care supune parul la arsuri.Masca care iar o sa te ajute naturala facuta acasa este ou,banana, ulei de masline o data pe saptamana, previne ingrasarea parului, il da nutrientii necesari, stralucire si il hraneste, eu am par gras si astea imi merg de minune. Sper sa te fi ajutat si sa ai rezultate si tu!

| Aaanon explică (pentru NicoleEazi):

Multumesc mult pentru sfaturi!

| liviaionela123 a răspuns:

Parusan,este chiar foarte bun.Sau poti adauga in sampon o lingurita de bicarbonat.Succes.