| DarkBlue17 a întrebat:

E apendicita? Acum o saptamana am simtit o durere de burta si in piept si am avut greata pentru maxim 30 de min dupa care a inceput sa ma doara in partea dreapta jos, dar nu foarte tare. Acum ma doare doar la palpare, si putin cand merg, dar este o durere suprtabila. Credeti ca este apendicita? Daca nu, ce altceva poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mergi la medic.Nu ai de unde sti ce este, fara un consult de specialitate.

| Alexandru_Razvan_1994 a răspuns:

Daca te doare in zona inghinala posibil sa fie doar o inflamare sau o ruptura musculara, asta numai daca faci sport. Sfatul meu este sa te duci la medic.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Nu e apendicita, daca aveai apendicita nu mai ne scriai pe TPU ca nu mai erai in stare. Apendicita da niste dureri acute insuportabile in pozitia de stat la calculator, le suporti doar stand ghemuit/a.

Probabil ai colecistul inflamat.

| IrinaAndreea a răspuns:

Ar putea sa mai fie o raceala la ovare, eu asta am avut cand credeam ca am apendicita. Mergi la medic, cel mai probabil isi va da seama ce ai doar prin palpare (am inteles ca se simt diferit).