| ralucaralu a întrebat:

E bine daca iau aspirina ca sa imi vina ciclul mai repede? Se poate intampla ceva(hemoragie etc.)? Mentionez ca nu in timpul menstruatiei, ci inainte. Am mare nevoie sa imi vina zilele astea. Acid acetil salicilic e acelasi lucru cu aspirina? Nu ma refer la prmiul ciclu. Nurofenul este bun?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| ViSe CoLoRaTe a răspuns:

De ce vrei asta?

| Vlad132 a răspuns:

Nu sunt fata dar de ce trebuie sa iti vina zilele astea?

| veruta971 a răspuns:

Alialina nu este corect sa faci ceva ca sa iti vina ciclul... mie mi-a venit singur la 13 ani crede-ma e mai bine sa astepti cind iti va veni singur altfel vei regreta crede-ma ai putina rabdare si iti dau un sfat daca vrei sa iti vina ciclul repede trebuie sa te simpti pregatita si matura asa organismul va intelege automat ca esti gata pentru o asa etapawinking

| neimpotant a răspuns:

Daca iei aspirina nu iti vine menstruatia mia devreme si daca o sa iei de prea multe ori cu timpu vor aaprea dureri si vei simti nevoie de fiecare data sa iei o pastila de dureri
Poti sa iei pastile sa nu iti vina ciclu o luna dar sa vina inainte...nu prea

SUCCES!
happy