| Inaemma a întrebat:

Am auzit ca luand aspirina in timpul menstruatiei sau bei vin aceasta/acesta amreste fluxul si poti scapa mult mai repede de zilele oribile din timpul menstruatiei este adevarat? va rog sa ma ajutati

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| katala a răspuns:

Lasa prostiile!
Incearca cu algocalmin, SAU nurofen, SAU nospa. Am zis sau, da? Adica nu toate ci doar unul dintre ele. Si fara alcool!

| ralucaralu a răspuns:

Aspirina am auzit ca e periculoasa in zilele acelea, dar vinul cred ca functioneaza. Si mama face asa pentru a scapa mai repede. Si merge! Si eu plec la mare in curand si cred ca imi va vani menstruatia exact atunci. De mult timp caut pe internet cum sa imi vina mai repede, dar nu am gasit mare lucru.Am aflat doar ca aspirina e buna de luat inainte de menstruatie, pentru ca mareste fluxul si scapi mai repede. Nu in timpul, deoarece poti face hemoragie(asa am auzit). Mult, mult succes!

| foxi a răspuns:

Alcool si un medicament...iti suna bine!