| CipriBaza a întrebat:

E bine sa fug daca am astm bronsic, si ma obosesc rapid? funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mymed a răspuns:

Efortul fizic intens poate induce crize de astm
http://www.mymed.ro/prevenirea-astmului-indus-de-efort.html

| CipriBaza explică (pentru mymed):

Mymed,eu tot timpu m-am jucat fotbal de mic am 14 ani big grin doar o criza am facut si inca ma joc fotbal big grin si nu ma obosesc asa rapid? mai lamurestema

| Shatteredx a răspuns:

Si eu am astm bronsic si alerg zilnic de 5 ani. Asta depinde si de persoana cred, ti-au dat inhalator?

| CipriBaza explică (pentru Shatteredx):

Adica cum inhalator eu am bronsita de mic tot timpu am fungit, dar acum am 14 ani da nu iau nici un tratament happy big grin