| anonim_4396 a întrebat:

E bine să storci coșurile de pe nas? Dacă nu le storci iti apar mai multe?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Niciun dermatolog nu va recomanda vreodata stoarcerea cosurilor, iti spun si de ce de la unele sunt sanse sa ramai cu cicatrici.
Eu tot storc cosuri de cand ma stiu, am avut acnee vulgara, a si pentru cei care vor sa rada nu nu sunt geek sau dexter ci put si simplu asta a fost bafta mea...din fericire nu am ramas niciodata cu semne, asta si pentru ca am un ten gras.
Deci daca ai ten gras in special stoarcele da-le in mama lor, pe nas este nasol cand ies si-s evidente...dar asta este.

| Andreeush a răspuns:

S-ar putea să îți rămână semne.

| laurentiutirei a răspuns:

Le poti stoarce doar daca sunt coapte.