| isadora21 a întrebat:

De ce nu este bine sa iti storci cosurile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

Bun, stiu ca multi spun ca raman semne, ca se infecteaza... Este adevarat, desi semne neaparat, nu raman, e o rana superficiala care se vindeca. Acuma, ce faci cand ai un cos galben si umflat? Lasi puroiul acolo? Si ala unde se duce? Daca nu se sparge, nu tot in sange se duce? Intreb si eu... Exista insa unii care ajung si la spital dupa ce isi storc un cos.

| Jipa95 a răspuns:

Nu face greseala asta. Eu mi-am stors cateva cosuri acum ceva timp si mi-au ramas semne.

| Felys a răspuns:

Se pot suprainfecta si raman si semne

| Kumiko19 a răspuns:

1.Iti raman semne.
2.Pot sa apara mai multe cosuri, deoarece infectie se raspandeste in sange.