| yourloveisroxy a întrebat:

Este bine sa iti storci cosurile sau sa nu le storci?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mary4048 a răspuns:

Le poti stoarce numai in conditii de igiena maxime, fiindca exista riscul unei infectari, locul fiind o poarta de intrare excelenta pentru microbi.Deschide intai porii tinand fata deasupra unui vas in care fierbe un ceai de musetel si stai cu un prosop in cap, dupa aceea poti trece la scoaterea cosurilor cu pansament steril pe degete. Dupa aceasta operatie da cu o lotiune usor astringenta si dezinfectanta gen clear and clear.Succes!

2 răspunsuri:
| Pişcoţica a răspuns:

Lasă-le să treacă singure, dacă le spargi le vei inflama şi îţi vor rămâne semne!

Cheers, Pişcoţica!

| alexutza1234 a răspuns:

Nu le stoarce caci iti ramn semne lasa-le sa treaca singure ca daca le storci in acel loc raman semne