| 14Diana a întrebat:

E buna apa de gura Corsodyl ajuta la ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Am folosit, bani aruncati aiurea, e o mare porcarie. Ai produse romanesti incredibil de bune si foarte competitive la pret, extrem de benefice si sanatoase, insa pe care fie le descoperi aleatoriu in magazine ca vrei sa incerci ceva nou, fie ti se recomanda direct, pentru ca nu baga bani in marketing deloc. Trei pe care le-am folosit de-a lungul anilor cu rezultate EXCEPTIONALE:
1.https://comenzi.farmaciatei.ro/......-p10029988 - daca ar costa de 20 de ori mai mult, si tot si-ar merita banii - e excelent pentru inflamatii gingivale, abcese, ca apa de gura de uz zilnic, chiar si pentru dureri de dinti - si a functionat si la cel putin alte 3 persoane carora le-am recomandat, nu doar la mine
2. https://www.daciaplant.ro/biseptol-apa-de-gura-480ml.html - un gust mai clasic, excelenta ca apa de gura uzuala, dar fara fluor si parabeni (cauta de-astea de import fara fluor si parabeni si sa vezi citamai circa de bani costa)
2. https://comenzi.farmaciatei.ro/......-p10061907 - la fel ca cea de mai sus, dar cu propolis si ceva argila, tot fara fluor si alte nemernicii, incredibila (pana si fiica-mea de 10 ani e incintata de ea)

Desigur ca sunt multe altele lansate de companii romanesti mai mici care merita intru totul atentia publicului, dar nah... pe de o parte ragem pe FB ca nu ne vindem tara si ce naspa sunt corporatiile care vin si fac afaceri la noi, pe de alta parte nici macar sapun si produse de igiena bucala nu cumparam autohtone, desi avem produse EXTRAORDINARE in domeniul asta, cum ziceam mai sus.

2 răspunsuri:
| Sophieka a răspuns:

Buna

Eu personal imi achizitionez de la Colgate si mai am achizitionate din farmacie naturista apa de gura pe baza de propolis.
Aceste ape ajuta la improspatire si cele naturiste fiind cu anumite vitamine, pot aduce un mic beneficiu. Insa clatirile acestea si prospatimea sunt evident temporare. Nu iti mentine gura si respiratia fresh pe intreaga zi, ci mai mult, e senzatia aceea de cateva secunde, mai ales daca alegi apa de gura pe baza de menta.

| Sophieka a răspuns:

Personal nu stiu cum este apa de gura Corsodyl.